This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nim nastaną święta

Nasze starania przed celebracją święta Wielkiej Nocy mają nie tylko aspekt duchowy. Każda jedna pani domu stawia sobie za zadanie gruntowne wysprzątanie mieszkania, żeby lśniło czystością na Wielkanoc. Do tych zajęć zaprzęgani są również inni członkowie rodziny, a ich ekstremalny charakter wywołuje nieraz dużo oporów (szczególnie u młodszego pokolenia), co bywa zarzewiem kłótni, sprzeczek i awantur.

Chyba nikt nie chce żeby Wielkanoc kojarzyła się wyłącznie z nieprzyjemnymi obowiązkami i kłótniami rodzinnymi, dlatego też lepiej jest zorganizować i rozłożyć te porządki w czasie. Najczęściej i tak po paru dniach bałagan wróci, ale prościej jest uprzątnąć kilkudniowy kurz niż zacząć generalnie porządki w Wielki Tydzień mając do czynienia z niezadowoleniem reszty członków rodziny i nieprzyjemną atmosferę w mieszkaniu.

Porządki świąteczne mają także swoje drugie dno. Kiedyś wierzono, że wymiecenie śmieci z domostwa oraz wyrzucanie starych, popsutych przedmiotów przepędza z domu zło oraz choroby i oczyszcza go z negatywnych mocy. Z pewnością nie są to bezpodstawne frazesy bo mimo wszystko milej jest spędzić święta w wysprzątanym i woniejącym świeżym zapachem domu.

W przygotowaniach do Wielkanocy istotną rolę pełni także gotowanie oraz pieczenie. Tego jednak nie można zrobić z wyprzedzeniem, ale dobrze z góry zgromadzić rezerwy surowców niezbędnych do gotowania i pieczenia – zwłaszcza takich nie psujących się łatwo jak cukier, mąka, margaryna do pieczenia itp. by uniknąć gorączkowego robienia zakupów na kilka dni przed świętami gdy mnóstwo ludzi przewija się przez sklepy i dłużej wyczekujemy w kolejce do kasy niż na samym wkładaniu towaru do wózka.

Przemyślana organizacja przygotowań do Wielkanocy da nam sporo zadowolenia i umożliwi przystąpienie do celebrowania święta w relaksującym nastroju.