This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przygotowania do Wielkiej Nocy

Święta świętami, ale najpierw trzeba się do nich solidnie przygotować. Zasiadanie przy odświętnie nakrytym wielkanocnym stole poprzedza wiele tygodni ciężkiej harówki, która może być żmudna i nerwowa. Wiosenne porządki są naturalnym stanem rzeczy po okresie zimowym, a skoro Wielkanoc wypada właśnie wiosną to jest to okazja do upieczenia dwóch pieczeni na jednym rożnie. Gruntowne wysprzątanie domu jest ciężką fizyczną pracą, którą większość z nas stara się odwlec jak najdłużej się da, ale pragnąc mieć czyste mieszkanie na Wielkanoc nie wywiniemy się z tego przykrego obowiązku. Im więcej rąk do pomocy tym szybciej uwiniemy się porządkami.

Mycie okien, trzepanie dywanów to normalny widok przed nadchodzącą Wielkanocą. Z drugiej strony miło jest przyjść z kościoła do wysprzątanego, pachnącego czystością domu. Z okazji świąt czekają nas liczne spotkania rodzinne, a kto chciałby zaprosić gości do bałaganu?

Wielkanoc to także koniec Wielkiego Postu, a zatem sporo gotowania i pieczenia wielkanocnych ciast. Potrawy wielkanocne są różne w każdym regionie, wszyscy jednak ze smakiem się nimi zajadają po wielkopostnych wyrzeczeniach. Już nie mogę się doczekać na babkę drożdżową z lukrem u mojej mamy:)